На Волині громада тоннами експортує ягоди за кордон

Поділитись

На Волині громада тоннами експортує ягоди за кордон

Прилісненська громада на Волині перетворила занедбані землі на ягідний кластер, залучила перших інвесторів та тоннами експортує продукцію за кордон.

Як розповів заступник голови громади Олексій Гнатюк, нині вирощуванням ягід займається майже 20% всього населення громади, а прибутки від оренди земель дозволяють місцевій владі забезпечувати функціонування дитячих садків та центру дозвілля. Це – результат перших етапів реалізації стратегії розвитку, розробленої в межах програми «U-LEAD з Європою».

За його словами, до створення ягідного кластера громаду підштовхувало одразу декілька факторів. Це вдале розташування, бажання та досвід місцевих мешканців, а також збільшення території після реформи децентралізації.

«Ми об’єднали потужні ресурси та надзвичайний людський потенціал. І його потрібно було правильно використовувати. До того ж місцеве населення вже давно прагнуло займатися підприємництвом та вирощуванням ягід. Жодних сумнівів у нас не було. А ще наша земля — унікальна. Понад 65% території громади — це ліси, а така місцевість — ідеальна для вирощування ягід», – зазначив Гнатюк.

Нині в Прилісненській громаді фіксують приток нових мешканців. Зокрема до громади повертається молодь, яка раніше працювала за кордоном. На думку Гнатюка, тепер місцевим мешканцям не потрібно кудись їхати, адже заробити віднедавна можна й вдома.

«З’явилися нові робочі місця, а разом із ними — заробітна плата для населення. Інвестори орендують наші землі та вкладають кошти у вирощування ягід. Ми, як громада, отримуємо прибуток, завдяки якому забезпечуємо функціонування дитячих садочків та центрів дозвілля. Так само заробляє й наше комунальне підприємство, яке допомагає інвестору з обробкою землі», – запевнив заступник сільського голови.

Створення ягідного кластера – одна з опорних цілей стратегії розвитку Прилісненської громади. Її розробили в межах співпраці з U-LEAD.

Джерело