На Вінниччині зібрали понад 400 тис т зерна нового врожаю 

Поділитись

На Вінниччині зібрали понад 400 тис т зерна нового врожаю 

Понад 400 тисяч тонн зерна нового врожаю зібрали хлібороби Вінниччини.

Колосові та горох обмолочено на четвертій частині загальної площі ранньої групи. Середня врожайність становить 38 центнерів з гектара – на 15 менше від показника 2021 року.

Найбільше намолочено озимої пшениці, понад 210 тисяч тонн з 18% площі. На круг виходить 41,1 центнера, торік було 50,9. У засіки засипано 85 тис. тонн ярого ячменю. Таку кількість намолотили з понад третини площ за середньої врожайності 32,1 ц/га, торік – 43,4 ц/га. Озимий ячмінь зібрали на 70% площ, намолотили 83 тис. тонн збіжжя (39,1 ц/га, торік – 50,8 ц/га).

Горох обмолотили на половині загальної площі. На круг збирають по 25,6 ц/га, результат непоганий, утім, це також менше, ніж торік на 6,3 ц/га. Середня врожайність озимого ріпаку 28,5 ц/га – на 4,8 ц/га менше від показника 2021-го.

“Аграрії мають надію на вищі намолоти пізніх культур, – каже голова обласної військової адміністрації Сергій Борзов. – Адже у другій декаді липня на більшості території області випали рясні дощі. Опади суттєво змінили рівень вологи під ярими культурами, які знаходилися в зоні ризику формування врожаю. Волога позитивно позначилася на розвитку сої, кукурудзи, соняшнику, картоплі, цукрових буряків. Також усунено загрозу запалу зерна на пізньостиглих посівах озимої пшениці”.

Керівник адміністрації повідомив, що люди і техніка працюють також під час комендантської години, в області вона починається о 23:00 і триває до 5:00. Нагадує, що для роботи у такий час механізаторам потрібен дозвіл. Його надають у районних військових адміністраціях.

Джерело