На Вінниччині в селі побудували еко-хату

Поділитись

На Вінниччині в селі побудували еко-хату

У селі Велика Вулига, що на Вінниччині, вже більше 8 років подружжя Олени та Олександра Кушпітів живуть в еко-хаті. Будинок будували з природних матеріалів: стіни — з тюків соломи, а каркас дерев’яний.

«Ідея побудувати такий будинок виникла у нас в 2012 році, коли переїхали з чоловіком у село. Жили в старому будинку і думали побудувати новий. Так як нас цікавила тема еко-будинків, ми в інтернеті читали, що це енергозберігаючі будинки і економні», — розповіла Олена Кушпіта, власниця оселі.

Спочатку був зроблений стрічковий фундамент, далі облаштували дерев’яний каркас, а далі ставили солом’яні тюки і штукатурили стіни. Дах з металочерепиці, але теж утеплений соломою. Вікна — металопластикові, аби тепло краще зберігалося.

Для зведення стін пішло близько 2000 солом’яних тюків. Виготовити їх подружжю допоміг сусід, який має тюкопрес. За словами пані Олени, хоч будинок і солом’яний, але вологу не вбирає у себе.

«Вологу стіни не вбирають. Дах спеціально зроблений широкий і він виходить ще на метр за стіну. Такі будинки можуть стояти дуже довго»,  — каже Олена.

Побудувати солом’яний будинок подружжю вийшло приблизно так само, якби вони і будували його з цегли.

Джерело