На Вінниччині налагодили виробництво тушкованки

Поділитись

На Вінниччині налагодили виробництво тушкованки

7 тисяч банок тушкованки зробили мешканці села Степанівка Вороновицької громади з початку активного наступу російських військ на Україну. Згуртувала усіх Юлія Гаврилюк. Каже, уже мають замовлення на 4 тисячі банок.

Мʼясо, крупи та інші продукти дають підприємці, приносять жителі села. Кошти надсилають з-за кордону.

Наталія нарізає мʼясо на тушкованку. Волонтерити почала з перших днів активного наступу російських військ.

“Ми вже визначилися, що найкраще виходить. Хтось знає, чим заправити, хтось порізати. Ми так кажемо: якщо вже вивчили якийсь процес, то ми на нього і стаємо. Але ми перекваліфіковуємося на ходу теж”, — каже Наталія.

У сусідній кімнаті шматки мʼяса накладають у банки та додають спеції.

“Хтось накладає м’ясо на дно банки, хтось кладе спеції, хтось закатує. У нас у кожного своя робота. Вже звикли за місяць, все наладили”, — каже Ірина.

Банки віддають власникам автоклавів. На готову продукцію клеять фірмові наліпки. Сало та підчеревину вакуумують. Так легше транспортувати і зберігати,  розповідає Зінаїда.

“Сало робимо в спеціях: перець, сіль, лавровий листок. Маринуємо добу, а потім його беремо у вакуумні пакети і відправляємо солдатам. Підчеревина теж маринується, ми її відварюємо і теж у вакуумні пакети,” — каже Зінаїда.

Юлія розповідає, спершу дівчат лякала фраза: “Розширюємо асортимент”. Бо починали з тушкованки, потім готували і рибу, і пироги, і згущене молоко. Була, навіть, халяльна курка для мусульман. Загалом же, 18 позицій продукції.

“Щодня мені пишуть: “Юля, з такою підтримкою ми точно переможемо, бо в нас є сили мочити москалів, бо ви нам варите тушкованку”, — говорить Юлія.

Готову продукцію привезли також з села Обідне. Його жителі вперше передали 425 банок тушкованки, каші, кровʼянки, — каже Юлія.

Напередодні великодніх свят готують й пасхальні пакунки. Пасхи пекли господині зі Степанівки та Побережного. Решта набору — тушкованки, копчена риба та мʼясо.

На питання хто долучається, Юлія каже, це довгий список, широке коло. Бо тут і друзі, і знайомі, і ті, хто дізнався про їхню роботу із соцмереж.

“Поки ми з вами тут знімали, нам вже надійшло 5 тисяч гривень від наших односельчан, які зараз в Іспанії живуть”, — говорить волонтерка.

Зупинятися тут не планують. Бо, кажуть, кожен має робити свій внесок у перемогу.

Джерело