На Тернопільщину переїхало підприємство із виробництва соусів та олії

Поділитись

На Тернопільщину переїхало підприємство із виробництва соусів та олії

На Тернопільщину переїхало підприємство із Запорізької області. Це виробник майонезу, соусів та олії. Обладнання евакуйовували з лінії фронту. Про це розповів директор підприємства Дмитро Остапець.

За його словами зараз облаштовуються на новому місці, роблять ремонти та тестують обладнання. На виробництві зможуть працевлаштувати приблизно 80 людей.

“Лінію для розливу олії вивезли з Гуляйполя. Зараз там ведуться бойові дії. Тепер ця лінія буде працювати в Тернополі роками. Ми сюди заїхали не тимчасово, а на постійній основі. Це буде повноцінне виробниче відділення нашої компанії у Тернополі”, – каже Дмитро Остапець.

Він також розповів, що обладнання уже змонтували і працюють у тестовому режимі.

“Змонтоване відділення, у якому варять майонез і соуси. Це приготування напівфабрикату, з якого потім уже фасується майонез і соуси. Обладнання, яке фасує олію, вивозили вже у процесі бойових дій, люди ризикували. Це з території Гуляйполе. А є комплекс, який вивозили з Запоріжжя, там більш-менш спокійно. Найбільша складність була його демонтувати, розібрати, завантажити в машину і перевезти сюди”, – розповідає чоловік.

Витрати за транспортування має компенсувати держава, – каже Дмитро Остапець. Яка це сума – поки не підрахували. Вивезти вдалося і частину готової продукції, це приблизно 20 тонн олії.

Дмитро Остапець розповідає, що на нове виробництво шукають працівників, наразі є кілька – це люди, які евакуювалися з Гуляйполя. У Тернополі вони тимчасово.

“Підприємство заїхало до Тернополя на багато років, то ж працювати тут це має місцевий персонал, а не тимчасовий. Складність основна у фахівцях, вони мають бути кваліфіковані, а знайти саме таких – важко. Ну дуже критично для виробництва, якщо людина тимчасова і швидко покидає компанію”, – каже чоловік.

“Ми в тестовому режимі уже пробуємо робити пляшки, тестуємо видувне обладнання”, – розповідає директор підприємства.

Повністю запустити виробництво планують приблизно через тиждень. Водночас роботу у Запорізькій області припиняти не будуть.

На сьогодні на Тернопільщині вже працюють 29 підприємств з областей, де відбуваються бойові дії. Серед них швейні, машинобудівні, металообробні, харчові деревообробні та ІТ-галузі. Про це розповіла речниця обласної військової адміністрації Ганна Василенко. За її словами, загалом надійшло 165 заявок від підприємств, які планують переїхати до Тернопільської області.

Джерело