На Сумщині через посуху фермер втратив 30% урожаю

Поділитись

На Сумщині через посуху фермер втратив 30% урожаю

Велика кількість опадів навесні та на початку літа і подальша посуха призвели до зменшення врожайності зернових на Сумщині.  Наприклад, фермер Петро Постіл із Роменського району втратив 25-30% ранніх зернових. З кукурудзою ситуація буде ще гіршою.

«Порівняно з показниками минулого року, ми недоотримали від 25% до 30% ранніх зернових — ріпаку, пшениці, ячменю. Не налився колос, зерно не налилось. За 14 років мого досвіду в цій галузі таких посушливих років ще не було. Все залежить від того буде дощ, чи його не буде. Ми брали кредити на техніку. Через неврожай є велика ймовірність, що не зможемо розрахуватися з кредиторами, тому вестимемо перемовини щодо пролонгування виплат», — говорить власник аграрної фірми.

Причина зменшення урожайності названо несприятливі погодні умови. 

«Наприкінці весни та на початку літа було достатньо опадів, тому вологи вистачало. Це призвело до того, що коренева система розвинулась не вглиб, а в сторони. Практично весь корінь сформувався близько до поверхні ґрунту. Потім було майже два місяці посухи, що негативно вплинуло на ріст зернових», — розповідає агроном Ігор Панченко.

За словами Олександра Маслака, директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА, загалом у Сумській області урожайність зернових цього року на 10-12% нижча за показники 2020 року . Попри це, різниця у загальних обсягах виробництва незначна, оскільки площі під посівами дещо зросли. Урожай склав 1,15 млн тонн проти 1,2 млн тонн у 2020 році. Тому потреби області буде забезпечено на звичному рівні.

Джерело