На розвиток тваринництва виділяють 527,5 млн грн дотацій

Поділитись

На розвиток тваринництва виділяють 527,5 млн грн дотацій

9 та 10 листопада 2021 року відбулося засідання комісії для надання державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції за напрямом – часткове відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів.

Відповідно до пункту 8 постанови «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції» від 07.02.2018 №107 часткове відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів здійснюється на безповоротній основі суб’єктам господарювання за закуплені ними телиці, нетелі, корови молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, свинки та кнурці, вівцематки, барани, ярки, козематки, цапи, кізочки, цапки, бджолині пакети, бджолині матки, сперму бугаїв і кнурів та ембріони великої рогатої худоби.

Для отримання підтримки документи приймалися до 11 жовтня 2021 року включно. Від суб’єктів господарювання до міністерства надійшло 530 заявок, які були розглянуті на засіданнях.

Загалом буде спрямовано 527,5 млн гривень та відшкодовано вартість закуплених племінних (генетичних) ресурсів, зокрема:

• великої рогатої худоби – 11 948 голів;
• свиней – 6 514 голів;
• овець – 6711 голів;
• кіз – 864 голови;
• бджолопакети, бджоломатки – 711 штук;
• генетичний матеріал – 405,0 тис. доз.

Розподіл коштів між одержувачами буде затверджено відповідним наказом Мінагрополітики, після чого бюджетні кошти будуть спрямовані суб’єктам господарювання на рахунки, відкриті ними у банках.

Джерело