На окупованому Донбасі злетіли ціни на продукти

Поділитись

На окупованому Донбасі злетіли ціни на продукти

Жителі окупованого Донбасу скаржаться, що перед Новим роком у них знову злетіли ціни. Подорожчали не лише продукти до святкового столу, а й щоденного споживання.

У Донецьку перед новорічними святами зросли ціни на продукти. Подорожчали горошок, солоні огірки, картопля, ковбаса, яйця – все, що зазвичай використовують господині для святкового столу. Але не відстають і повсякденні продукти харчування, такі як крупи, макарони, капуста та інші.

Наприклад, тепер, щоб у Донецьку закупитись інгредієнтами на салат “Олів’є”, доведеться віддати:

  • Банка горошку – 70-100 руб. (25-36 грн)
  • Десяток яєць – 85-105 руб. (30,5-38 грн)
  • Пачка майонезу – 37 руб. невелика, 75 руб. – велика (13-27 грн)
  • Картопля (кг) – 65 руб. (23 грн)
  • Морква – 65 руб. (23 грн)
  • Ковбаса “Лікарська” – 460 руб. (166 грн)
  • Ковбаса “Столична” – 520 руб. (187 грн)
  • Балик – 420 руб. (151 грн)
  • Солоні огірки – 200 руб. (72 грн)

Крім того, мандарини в середньому коштують 120 руб. (43 грн), а банани – 75-100 руб. (27-36 грн).

В принципі ціни на базарі Донецька приблизно такі ж, як і в київських супермаркетах. Наприклад, ковбасу “Столичну” в магазині “Сільпо” у Києві можна купити за 199 грн, а “Молочну” – за 179 грн. Яйця можна знайти за 32,9 грн. Банани коштують 29 грн, мандарини – 31 грн. Щоправда, чи варто ще раз згадувати про те, що зарплати у “ДНР” набагато нижчі, ніж у столиці України?

Але при цьому на ринках Києва ціни навіть нижчі, ніж у Донецьку. Варену ковбасу там продають за 149 грн, картоплю – по 18 грн, балик – по 130-140 грн, яйця – 30-32 грн.

Що стосується м’яса, то, наприклад, в онлайн-магазині “Тимурівський” у Донецьку куряче стегно продають по 340 руб. (122 грн), а на сайті “Сільпо” у Києві – по 85,5 грн.

“Я пенсіонерка, тому в супермаркетах купую хіба що хліб та молоко. А так ми зазвичай на вихідних ідемо на базар, щоб купити подешевше. Але за останній тиждень ціни різко виросли на 10-20%. Продавці кажуть, що закупівля подорожчала. Дуже дорога картопля, 65-75 руб. (23-27 грн). Ви ж розумієте, для нас це основний продукт. Кажуть, що не вистачає овочів у принципі, тому що тут і раніше не так багато вирощували, а зараз і поготів. Завозять дорогі овочі з Ростовської області”, – скаржиться місцева мешканка Валентина Кузьмівна.

Вікторія вже кілька місяців живе в Донецьку, куди вона приїхала доглядати літню маму. До цього жінка декілька років мешкала в Харкові.

“Тут анітрохи не дешевше, ніж у тому ж Києві і навіть у Москві. Ми спеціально порівнювали ціни. Вони перекрили КПП з підконтрольною Україною, а з Росії везуть все дороге. У РФ проблема з мандаринами, вони там знову щось з’ясовують із Туреччиною, тому цитрусові у нас тепер золоті. Днями брала в магазині мандарини по 130 руб. (близько 47 грн). Дорога курятина. Філе купила по 350 руб. (126 грн). Все подорожчало – вершкове масло, яйця, м’ясо, риба. Хорошої риби тут взагалі нема”, – розповідає Вікторія.

Донеччани навіть обурюються цінами на новорічні ялинки. Невелика сосна цього року коштує 900 руб. (324 грн), а високе дерево вже продають по 2000 руб. (720 грн).

У Луганську ситуація не краща. Зарплата тут ще нижча, ніж у Донецьку. А ось ціни на продукти такі ж високі.

“Я вже потихеньку роблю закупівлі на свята. Правда, все одно ціни вже злетіли. Наприклад, варена ковбаса 350 руб. (126 грн). Яйця сильно подорожчали, раніше брала по 65 руб. (23 грн), а зараз зайшла, вони вже по 75 (27 грн). Свинина 450 руб. (162 грн). Це при тому, що роботи в місті практично немає. Частина людей на заробітках у Росії, інші виживають як можуть”, – обурюється місцева мешканка Ірина.

Місцеві жителі кажуть, що серед крупів найдорожча гречка – 100-120 руб. (36-43 грн). А курятину продають по 300 руб. (108 грн).

“Багато продуктів із Росії. Свого виробництва практично немає. Ще з Донецька можуть доставити, там начебто якісь молочні заводи працюють. Раніше на закупівлі їздили на підконтрольну територію, тепер ми як у концтаборі – можна виїхати тільки до РФ. А там дорого. Не вистачає картоплі, дорогі фрукти, молоко поганої якості. Навіть дуже дорогі побутові засоби – для миття посуду, для прибирання, прання. На новорічний стіл нічого особливого готувати не буду, тому що ні з чого. Пироги, картопля, курочку засмажу, може, олів’є. На цьому все”, – розповідає пенсіонерка з Луганська Антоніна Юхимівна.

Проте якщо подивитися “офіційні ціни”, які подає “влада” ОРДЛО, то там цифри в півтора раза нижчі. Жителі окупованих територій лише руками розводять, звідки беруться такі дані.

Джерело