На Одещині закладають нові сади

Поділитись

На Одещині закладають нові сади

Війна, скорочення обсягів експорту у 8-10 разів, логістичні та інші проблеми не зупиняють українських аграріїв. З саперами і в бронежилетах вони продовжують посівну, а також, попри високі ризики, продовжують закладати сади. Днями підприємство “ВОЛ-НАТ” в Ізмаїлі (Одеська область) висадило 800 однорічних саджанців волоського горіха сорту “Фернор”.

Саджанці підприємство замовило у Франції. Керівник “ВОЛ-НАТ” Андрій Гук говорить, що попри складну ситуацію, держава допомагає аграріям. Зокрема, якщо раніше на розмитнення саджанців компанія витрачала близько трьох днів, то зараз врегулювати це питання вдалося за день.

“На початку цього року ми планували заповнити новими саджанцями порожні ділянки в нашому саду, які раніше були задіяні під час встановлення крапельного зрошення. І вже навіть домовилися з нашими партнерами у Франції щодо постачання. Але невдовзі почалася війна, і ми вже думали, що в нас нічого не вийде. Але завдяки нашому уряду, який попросив українців працювати, якщо є така нагода, і нашій митниці ми це зробили”, – розповідає Андрій Гук.

Загальна площа саду підприємства – близько 91 гектара. Це 17,5 тис. дерев сортів французької селекції “Лара” та “Фернор”. Перший повноцінний урожай волоського горіха (125 тонн) компанія “ВОЛ-НАТ” зібрала 2020 року. У 2021 році урожай вперше збирали з допомогою спеціалізованого обладнання – шейкера, який струшує горіхи з гілок та комбайну. Усього за минулий сезон було зібрано близько 200 тонн горіхів.

Джерело