На Одещині розорювання земель становить понад 80%

Поділитись

На Одещині розорювання земель становить понад 80%

На Одещині розорювання земель становить понад 80%.  

Через неправильну систему землеробства в Україні ґрунту втратили значну частину гумусу, найродючіші в світі чорноземи перетворилися в ґрунти із середнім рівнем родючості і продовжують погіршуватися.

Зазначається, що це призведе до подальшого загострення проблеми в Одеській області. Для переходу на ґрунтозахисне та екологобезпечне землеробство потрібно частину орних земель вивести з обробки під ліси, луки, пасовища, водойми, заповідні та рекреаційні зони.

Фактор, який нині добиває наші чорноземи, – норми внесення мінеральних добрив. У порівнянні з фермерами з Євросоюзу українські аграрії використовують в 3,5 рази менше мінеральних добрив.

Як зазначив голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький, фахівці рекомендують в землеробстві Одеської області, в сівозмінах необхідно вводити посіви багаторічних трав, зернобобових культур, сидеральні пари. В якості органічного добрива використовувати солому та пожнивні залишки інших культур з метою поліпшення балансу гумусу і поживних речовин в грунтах області.

«Земельний фонд нашого регіону становить 3,3 млн га. Сільськогосподарські угіддя – 2,6 млн. га, з них: рілля – 2,1 млн.га; багаторічні насадження – 90,9 тис. га; сіножаті, пасовища – 406 тис. га. На жаль, в Одеській області поступово втрачаються ресурси гумусу в ґрунті через те, що обробка ґрунту не відповідає поточному моменту і сформована на основі 4 культур (пшениця, ячмінь, соняшник, ріпак) і введена неправильна структура посівних площ. Через це, кожні 5 років ми втрачаємо 0,4-0,5% гумусу. Зараз чорноземи області мають 3,5-4% гумусу, а раніше – було 6%, – додав голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

Щоб український чорнозем залишався цінним національним ресурсом, аграрії і кожен українець, що працює на землі, повинні змінити своє ставлення до нього.

Джерело