На Одещині на фермі у трудовому рабстві утримували 12 людей

Поділитись

На Одещині на фермі у трудовому рабстві утримували 12 людей

На Одещині правоохоронці визволили із трудового рабства 12 людей. Їх змушували безоплатно працювати на фермі. Правопорушники вербували громадян з соціально вразливих груп населення, обіцяючи проживання, харчування та гідну оплату праці. Натомість заробітчани працювали по 16 годин на добу  та проживали в бараках. 

До злочинної групи входило 3 особи. За даними слідства, вони на залізничному вокзалі Одеси підшуковували громадян, що перебували у складних життєвих умовах та не мали постійного місця проживання. Вказаним особам фігуранти пропонували роботу, пов’язану з вирощуванням та збором сільськогосподарської продукції на території Одещини, обіцяючи заробітну плату у розмірі від 7000 до 12000 грн  на місяць, а також безкоштовне житло та харчування.

«Завербованих людей автотранспортом доставляли на територію фермерського господарства в селище Старокозаче Білгород Дністровського р-ну, де розселяли у будинках непридатних для проживання. Щодня люди тяжко працювали на польових роботах, проживали в бараках, а весь їх «заробіток» обмежувався харчуванням сумнівної якості 2-3 рази на добу та алкогольними напоями», — повідомили правоохоронці.

На території споруд, де проживали завербовані особи, за ними постійно наглядали так звані «бригадири», які контролювали дотримання встановлених правил: підйом та направлення на роботу, обмежували їх у пересуванні після повернення з робіт. Самостійно залишити територію потерпілі не могли, а в разі непокори до них застосовували крім психологічного, ще й фізичне насильство.

В рамках розслідування за місцями мешкання фігурантів та у будинках, де незаконно утримували громадян правоохоронці провели 8 санкціонованих обшуків. На момент обшуків у трудовому рабстві перебувало 12 осіб, які наразі визволені.

Дії зловмисників кваліфіковані за ч. 2 ст. 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України. Їм загрожує покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років.

Наразі вирішується питання, щодо повідомлення про підозру учасникам злочинної групи та обрання відносно них запобіжних заходів. Слідчі дії тривають.

Джерело