На Одещині депутати провели виїзне засідання агрокомітету

Поділитись

На Одещині депутати провели виїзне засідання агрокомітету

На Одещині членами агрокомітету проведені виїзні слухання, головною темою яких була меліорація. Учасниками було оглянуто насосні станції для водопостачання в Білгород-Дністровському управлінні водного господарства та обговорено з місцевими аграріями велику проблему Одещини — гідромеліоративну галузь.

“Наша область дійсно потребує великої та якісної системи зрошення. З нею аграрії зможуть регулювати оптимальні умови для розвитку врожаю. А від рівня врожайності, як відомо, напряму залежить наша економіка. Того року вся країна зазнала великих збитків через посуху. А цьогоріч Одещина зайняла одне з провідних місць в Україні за рівнем врожайності. Все завдяки зливам. І це ще один показник того, наскільки важливо модернізувати гідромеліораційні об’єкти”, – зазначив народний депутат Степан Чернявський.

Зараз стартувала перша спроба та пілотний проект по відновленню гідромеліораційної інфраструктури в чотирьох областях. Одна з них — Одещина. Планується повна реконструкція:

  • насосних станцій (НСП-6, НСП-2, НС-1, ЗНС-7);
  • зрошувальних систем (Котловинська та Банівська);
  • рисових систем (Лісківська та Кілійська);
  • магістрального каналу, який забезпечує подачу води на чотири зрошувальні системи.

Депутати агрокомітету ініціюють подібні зустрічі по всій країні, аби більше поспілкуватися з фермерами, оглянути теперішній стан систем та намітити подальший план дій стосовно меліорації.

Джерело