На Хмельниччині виготовляють крафтову продукцію з лаванди

Поділитись

На Хмельниччині виготовляють крафтову продукцію з лаванди

У присадибному господарстві в селі Прислуч на Хмельниччині вирощують лаванду та виготовляють з неї крафтову продукцію. Про це розповіла співвласниця присадибного господарства Каріна Білоус.

 «Ми розпочинали з того, що чотири роки тому посадили декілька рядків лаванди, а минулого року у нас вже було 1,5 тис. кущів цієї рослини. Наша плантація – це не французькі поля, але ми створили в себе маленьку Францію. У липні вперше відкрили нашу плантацію для відвідувачів. Багато лаванди ми насушили і згодом почали виготовляти з неї крафтову продукцію», – зазначила Білоус.

За її словами, на плантації в господарстві вирощують французьку лаванду сорту Platinum Nico. Саме з неї і виготовляють натуральну продукцію, яка використовуються на кухні та в косметичних цілях.

Висушену лаванду переганяють на парі, після чого отримують гідролат (рідина, яку отримують у процесі дистиляції) та олію лавандину. Окрім того, господарство виготовляє лавандове мило, сіль для ванни з лавандою та лавандові саше.

Лаванда присадибного господарства може застосовуватися і в кулінарії. Там із неї роблять квітково-лавандовий чай,  а також кулінарну лаванду, що використовується у приготуванні різних страв.

Джерело