На Чернігівщині відновлюють зруйновану росіянами ферму

Поділитись

На Чернігівщині відновлюють зруйновану росіянами ферму

На молочнотоварній фермі «Напорівське» в с. Лукашівка Чернігівської області, яку росіяни вщент розбили та вбили там 110 корів, розпочалися роботи з відбудови господарства.

«Ми все ще сподіваємося посіятися, хоча наша техніка в основному знищена. Осколками та прямими обстрілами наші паливні баки пошкодили, тому нам не вистачає дизельного палива. На щастя, майже всі наші співробітники вижили, і ми повинні піклуватися про них і давати їм роботу», — зазначає керівник господарства  Григорій Ткаченко.

За його словами, намагатимуться засіяти прийнаймні частину полів з наявних 1500 га. Проте на узбіччях та полях багато мін та інших вибухових предметів, залишених росіянами, і розмінування займає багато часу. 

/storage/media/uploads/NEWS/WAR/FermaChernigiv2.jpg

«Наразі ми ремонтуємо господарські будівлі, а сервісна команда компанії «ДеЛаваль» допомагає нам ремонтувати доїльну залу. Ми зібрали корів, які розбіглися з ферми під час обстрілу, і сподіваємося відновити доїння деяких із них за декілька тижнів», — каже Григорій Ткаченко. 

/storage/media/uploads/NEWS/WAR/FermaChernigiv3.jpg

У 2021 році на молочнотоварній фермі «Напорівське»  досягли понад 6000 кг молока на корову на рік і планували досягти щонайменше 7000 кг до кінця 2022 року. З ферми щодня відправляли близько 3 тонн молока по 0,30 євро за кг на місцевий молокопереробний завод «Куликівське Молоко»

/storage/media/uploads/NEWS/WAR/FermaChernigiv4.jpg

Оскільки в Україні поки що не створено офіційних систем компенсації для відновлення ферм, Григорій Ткаченко покладається на зовнішню допомогу, щоб відновити роботу ферми.  

/storage/media/uploads/NEWS/WAR/FermaChernigiv5.jpg

«Систему StarLink ми отримали від нашого колеги Кейса Хузінги, співвласника та директора господарства «Кищенці». Завдяки цьому ми підключили інтернет у будівлі, яка тепер замінює нам офіс, хоча стільникового зв’язку досі немає та є проблеми з електроенергією. Допомогли нам і сусідні господарства з паливом для дизель-генератора. Попереду у нас довгий шлях до відновлення, але ми віримо в перемогу України й не збираємося покидати свій аграрний бізнес чи зупиняти господарство», — каже Григорій Ткаченко. 

Джерело