На Чернігівщині у фермера згоріло 55 га пшениці

Поділитись

На Чернігівщині у фермера згоріло 55 га пшениці

У неділю, 25 липня, близько 16.15 загорілося пшеничне поле поблизу Хоминого Ніжинського району. Земля в оренді у фермерського господарства «Промінь-К». За дві години загасили, та 55 гектарів посівів знищило вогнем.

“У понеділок планував збирать урожай, — печалиться Роман Калініченко, директор ФГ. — У неділю, коли я був у Лісовому (Вертіївська громада), мені подзвонили, мовляв, в моїй стороні іде дим. За 25 хвилин приїхав (за 25 кілометрів). Поле вже догорало”.

Може іскра від збиральної техніки?

На полі в неділю нічого не було. Думаю, причина — людський фактор. А чи навмисно, чи ні — нехай розбираються ті, хто винен.

Велика втрата для вашого господарства?

Надзвичайно. У меме одне поле в 60 гектарів.

Ще якісь культури саджаєте, кукурудзу наприклад?

Нічого. Я дрібний фермер, що заробляю, трачу в Україні, за кордон не виїжджаю.

Давно поле обробляєте?

З 2013 року. Біда сталася вперше. Навіть по області про такі масштаби і не чув.

Можливо, конкуренти?

Навряд. Жодних неприємних розмов з кимось напередодні. Проблема в тому, що поле між хутором Хоминим (де майже не лишилося людей) і селом Кукшин, до якого аж шість-сім кілометрів. Побачити пожежу було важко. Так і лишився цього року я не просто без заробітку, а у великому мінусі.

Цьогоріч по області середньоста-тистична урожайність — 5,5 тонни пшениці з гектара. З 55 гектарів можна було зібрати три сотні тонн. За орієнтовної ціни за тонну в 6200 гривень, фермер міг би продати пшениці на мільйон 860 тисяч гривень…

Джерело