На Чернігівщині депутатів навчали, як ефективно управляти землею

Поділитись

На Чернігівщині депутатів навчали, як ефективно управляти землею

Земельні ресурси громади — це одне з найперспективніших джерел наповнення бюджету. Але для того, щоб земля давала податкові надходження, нею потрібно ефективно управляти. Тож депутати Коропської селищної ради спільно із командою Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» попрацювали на онлайн-семінарах у пошуках рішень, які дадуть змогу підвищити спроможність громади.

«Земельне законодавство за останні роки докорінно змінилося. Громади отримали право управляти землями за межею населених пунктів. І саме депутати формують політику громади в цій сфері. Показником ефективного управління є співвідношення загальної площі громади до площі земель, в яких визначено межі та є власник, який сплачує податки. А для цього необхідно знати законодавство, бачити тенденції та чітко визначати інтереси громади», — переконував радник із децентралізації та місцевого самоврядування Київського регіонального офісу Програми Андрій Курко.

«Депутати мають визначальний вплив на реалізацію повноважень управління землями. Ключова структура — постійна депутатська комісія. Вона погоджує проекти землеустрою, вирішує земельні спори, контролює використання та процес охорони земель та пропонує ставки земельного податку. Тобто має низку повноважень для ефективного використання землі», — наголосила радниця з місцевих фінансів та управління Марія Пальчук.

Джерело