Мінагрополітики продовжує роботу з повернення державі незаконно відчужених земель

Поділитись

Мінагрополітики продовжує роботу з повернення державі незаконно відчужених земель

Мінагрополітики продовжує системну й методичну роботу з повернення державі земель військових аеродромів, військових містечок, природно-заповідного, лісового, рекреаційного фонду, які були незаконно виведене з її власності. Ці землі і майно оцінюються в сотні мільйонів гривень.

 «Ситуація виглядає так. У 2003 році було укладено фіктивний договір купівлі-продажу нерухомості. А у 2020-му на підставі цього договору та технічного паспорту з ідентичними характеристиками будівлі військового містечка майно зареєстрували за певним суб’єктом господарювання, вигадавши для реєстрації адресу, якої не існує. Після цього учасники «схеми» взялися за оформлення землі», – розповів Роман Лещенко.

За його словами, у вересні 2021 року під час моніторингу Публічної кадастрової карти України було виявлено цю земельну ділянку. Через Антирейдерську комісію Мін’юсту було скасовано протиправну реєстрацію речових прав за юридичною особою.

Відразу після цього Міноборони, Держгеокадастр та Мінагрополітики повернули земельну ділянку в користування оборонного відомства. 

Державному нотаріусу, який брав участь у цій рейдерській «схемі», яка оцінюється в 10 млн грн, анульовано доступ до Держреєстру речових прав на нерухоме майно.

«Наразі правоохоронні органи вивчають обставини справи. Усі учасники, які були задіяні у виведенні майна з державної власності, будуть притягнені до відповідальності», – резюмував Роман Лещенко.

Джерело