Мінагрополітики бачить два варіанти вирішення проблеми завищених цін на перевалку зерна

Поділитись

Мінагрополітики бачить два варіанти вирішення проблеми завищених цін на перевалку зерна

Міністерство аграрної політики та продовольства бачить на даний час проблему із завищеними цінами на перевалку українського зерна й працює над її вирішенням. Про це в ефірі телеканалу Еспресо заявив перший заступник міністра агрополітики України Тарас Висоцький, повідомили 4 травня в пресслужбі Мінагрополітики.

«Створення надмірного попиту з боку охочих перевалити зерно дало можливість надавачам послуг, а це приватні компанії, суттєво збільшити вартість цих послуг. З точки зору економічного чи національного патріотизму це неправильно. Оскільки ринок не справляється, зараз обговорюються дві альтернативи: або компанії все-таки почнуть адекватно реагувати і повернуться до нормальних ринкових ставок, або буде запроваджено державне регулювання цін, як це є у сфері продажу пального чи соціально важливих продуктів харчування»,  – сказав Т. Висоцький.

Характеризуючи ситуацію з пальним в АПК України, перший заступник міністра назвав її «складною, але не загрозливою».

«У цілому скасування акцизу і зменшення ПДВ на пальне дозволило зробити його більш доступним, ніж це могло б бути. На сьогодні аграрії в основному купують середній або великий гурт, тобто йдеться не про роздрібну реалізацію. Ми тримаємо руку на пульсі. У нас немає жодної зупинки посівної через відсутність дизпалива, хоча ситуація справді складна», –  підкреслив він.

Джерело