Кожен день війни приносить нові збитки економіці України

Поділитись

Кожен день війни приносить нові збитки економіці України

У Комітеті з питань економічного розвитку зазначають, що кожен день війни приносить нові збитки економіці України.

Станом на 17 березня 2022 року, за інформацією  аналітичного підрозділу Київської школи економіки (KSE Institute), ця сума складає 1,8 трлн. грн. або 62,6 млрд. доларів. Порівняно з попередньою оцінкою, оприлюдненою 10 березня 2022 року, обсяг втрат зріс на 330 млрд. грн. або на 8,3 млрд. доларів.

За даними KSE Institute, з початку бойових дій  пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 411 закладів освіти, 36 закладів охорони здоров’я, 1600 житлових будинків, 30 адмінбудівель, 45 заводів, підприємств та їх складів, 6 ТЕС та ГЕС, 7 торговельно-розважальних центрів, тощо.

Також зруйновано або виведено з ладу понад 15 тис. км. автодоріг, 15 аеропортів, 5 тис. км. залізничних шляхів, 47 залізничних станцій, 350 мостів та мостових переходів, тощо.

Внаслідок російської агресії було знищено один із найбільших та найпотужніших літаків у світі українського виробництва АН-225 «Мрія».

Ці розрахунки, за інформацією розробників, були зроблені за аналізом публічних повідомлень від Уряду, місцевих органів влади, громадян тощо.

У Міжнародному валютному фонді також вже оцінили спад економіки України. Там очікують, що економіка скоротиться на 10% у 2022 році. Але якщо війна з Росією затягнеться, перспективи можуть погіршитися.

Джерело