Kernel планує інвестувати $248 млн у 7 біоТЕС на соняшниковому лушпинні

Поділитись

Kernel планує інвестувати $248 млн у 7 біоТЕС на соняшниковому лушпинні

Компанія Kernel, найбільший в Україні виробник соняшникової олії, планує інвестувати $248 млн у 7 теплових електростанцій, які генеруватимуть електричну енергію за допомогою спалювання лушпиння соняшника.

 Про це в інтерв’ю для ресурсу delo.ua розповів директор з управління активами компанії Юрій Пугач.

«В 2021р ми фіналізуємо проекти по генерації відновлюваної енергії на олійноекстракційних заводах. Всього плануємо запустити 7 ТЕС. Сумарно вони будуть спалювати до 481 тис тонн лушпиння соняшника та генерувати близько 700 тис МВт-год щорічно. Загальний обсяг інвестицій – $248 млн», – повідомив Юрій Пугач.

Як зазначив представник Kernel, компанія очікує EBITDA від проектів на рівні $52 млн в рік. За його словами, на олійноекстракційних заводах компанії буде встановлено котли потужністю 10-17 МВт.

Юрій Пугач зазначив, що в березні 2021р завершились пусконалагоджувальні роботи нової когенераційної установки на Полтавському заводі, електрична потужність якої становить 10 МВт, теплова – 42 МВт. Зараз ведеться запуск на Бандурському заводі та «Українській чорноморській індустрії», продовжується будівництво когенераційних установок на Вовчанському та Придніпровському олійноекстракційних заводах.

«Цього року завдяки масштабним інвестиціям ми запустимо на олійноекстракційних заводах компанії 6 теплоелектростанцій. Їх будуємо з нуля», – прокоментували в Kernel.

Як вказав директор з управління активами Kernel, найбільшим проектом стане біоТЕС 22,5 МВт на Старокостянтинівському ОЕЗ.

Джерело