Експортні ціни на українську соняшникову олію знаходяться на максимальних рівнях з початку сезону

Поділитись

Експортні ціни на українську соняшникову олію знаходяться на максимальних рівнях з початку сезону

Експортні ціни на українську соняшникову олію знаходяться на максимальних рівнях з початку сезону 2021/22 року (вересень-серпень), що підтримуються обмеженою пропозицією соняшника.

За даними моніторингу Refinitiv, ціни пропозицій української соняшникової олії для поставок у грудні знаходяться близько $1420-1425 за т FOB, експортні ціни на соняшникову олію на базисі СРТ-порт зросли до $1400-1410 за т для поставки в листопаді-грудні.

Зазначається, що пропозиція соняшнику на внутрішньому ринку залишається низькою, незважаючи на завершення збиральної кампанії в Україні та очікування рекордного врожаю цього року. За даними Мінагропроду, станом на 19 листопада 2021 р. в Україні зібрано 15,6 млн т соняшнику з 98% площ порівняно з 13 млн т на аналогічну дату минулого року.

«У поточному сезоні обсяги закупівель соняшнику приблизно в 2 рази нижчі від звичайного», — сказали відразу кілька українських трейдерів.

Наразі торгівля соняшниковою олією зосереджена переважно на постачаннях у найближчі місяці листопад-грудень, проте продавців на ринку практично немає. Експортери не ризикують пропонувати олію через низькі запаси соняшника на переробних підприємствах та стабільно високі закупівельні ціни на нього.

Джерело