Експерти порадили, як обрати якісний алкоголь

Поділитись

Експерти порадили, як обрати якісний алкоголь

Держпродспоживслужба спільно з корпорацією «Укрвинпром» для захисту українських споживачів від неякісної виноробної продукції, зокрема, й імпортної, нагадує правила вибору алкогольних напоїв.

При виборі алкогольних напоїв маркування повинно відповідати Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», та має містити таку інформацію:

  • загальна та власна назви виробу;
  • найменування та місцезнаходження оператора ринку харчових продуктів, відповідального за інформацію про алкогольний напій;
  • знак для товарів і послуг;
  • географічна назва місця виготовлення виробу, якщо найменування виробника не відображає місця розташування суб’єкта господарювання.

Також хочемо зауважити, що мінімальний термін придатності входить до переліку обов’язкової інформації про харчові продукти.

На маркуванні алкогольних напоїв має бути зазначено місце їх походження. У разі, якщо зазначена країна або місце походження харчового продукту не збігаються з країною або місцем походження основного інгредієнта, має бути зазначена відповідна інформація.

«Під час вибору вина рекомендуємо надавати перевагу виноробній продукції вітчизняного походження. У нашій країні в десятки разів менше обробляють виноград, адже більш ретельна обробка, внаслідок сприятливих кліматичних умов, йому й не потрібна. Українські вина – натуральні й унікальні, дуже близькі до органічних, оскільки містять мінімальну загальну кількість сульфітів, що має важливе значення для здоров‘я людини. Звісно, радимо українським споживачам прискіпливо вивчати інформацію на контр-етикетках виноробної продукції, звертати увагу на інформацію про найменування та місцезнаходження виробника чи імпортера, зазначені терміни витримки тощо», – зазначає генеральний директор корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко.

У разі виявлення неякісної продукції або такої, що не має необхідного маркування, ви можете звернутися до Держпродспоживслужби або її територіальних органів і захистити свої права декількома способами. Це можна зробити письмово (Київ, вул. Б. Грінченка, 1), за допомогою електронної пошти ([email protected]), через «гарячу лінію» (тел. (044) 364 77 80, (050) 230 04 28) або чат-бот, який працює в мессенджері Телеграм. Ознайомитися з тим, як користуватися чат-ботом, можна переглянувши відеоінструкцію.

Джерело