Експерт виявив 40% фальсифікату вершкового масла в Україні

Поділитись

Експерт виявив 40% фальсифікату вершкового масла в Україні

Виконавчий директор “Союзу споживачів України” Максим Несміянов перевірив фабричне та домашнє вершкове масло. Зразки товарів було здано до Української лабораторії якості та безпеки продукції агропромислового комплексу. Результат перевірки масла здивував навіть експерта лабораторії.

Так, на експертизу було доставлено десять зразків вершкового масла, придбаних у супермаркетах Києва (“Ашан”, “Велика кишеня”, “Novus”) та на столичному ринку “Лісовий”. 40% з них виявилися фальсифікатом (маргарином). Не пройшли перевірку: масло вершкове несолене “Гомель-продукт” (83,5% жирності), масло “Білоруське” (82,5%), масло несолене “Селянське” (72,5%) та масло вершкове екстра (83%) .

“Тобто ці зразки підробленого масла пропустили на продаж контролюючі органи”, — зазначив Максим Несміянов.

У свою чергу шість зразків продукції виявилися натуральним маслом, виготовленим із вершків коров’ячого молока. Серед них: два види масла домашнього виробництва, придбаних на ринку Києва “Лісовий”, масло “Яготинське” (73%), масло виробництва “Брусилівського маслозаводу” на замовлення “Новус Україна” (73%), масло селянське “Ашан”(73 %) та масло селянське “Dairy products” (73%).

Максим Несміянов також наголосив, що ціна брикету фабричного масла становила до 40 гривень за 200 грам. При цьому домашнє масло, куплене на ринку, обійшлося дорожче – у середньому 50 гривень за 200 грам.

“Якщо оцінювати масло в сегменті до 40 гривень за упаковку, то шанс купити підроблену продукцію становить 50 на 50. Чотири підробки та чотири справжні”, — додав Виконавчий директор “Союзу споживачів України”.

Максим Несміянов також звернув увагу, що все справжнє масло у сегменті до 40 гривень – селянське і має 73% жирності. Тобто купити продукцію екстра-класу за таку суму вже не вдасться.

Джерело