Експерт розповів, як шахраї обманюють землевласників

Поділитись

Експерт розповів, як шахраї обманюють землевласників

З відкриттям ринку землі, аферисти кожного разу вигадують нові схеми обману землевласників. Одна з таких схем — це перепродаж землі представниками пайовиків за довіреністю. П

«Насамперед шахрай шукає пайовика, який прийняв рішення продати свій земельний наділ. Розповідає йому історію про те, що орендар або хтось інший буде уповільнювати процес продажу», — розповів експерт із земельних відносин Денис Башлик. 

Далі шахрай пропонує купити ділянку за заниженою ціною. Для цього продавцю потрібно поїхати з ним до нотаріуса, підписати довіреність на продаж, віддати документи на землю, копії своїх документів та банківську картку.

«У такий спосіб він одразу отримує свої $900-1000 за гектар готівкою. Кульмінація — шахрай реєструє намір на продаж земельної ділянки за довіреністю за завищеною ціною для того, аби мінімізувати вірогідність згоди орендаря на купівлю», — пояснив експерт.  

Після цього розпочинається процедура місячного очікування. Паралельно тривають пошуки покупця за ринковою ціною. Наостанок — шахрай і новознайдений покупець проводять угоду. 

«Як підсумок, пайовик лишається з копійками на руках, орендар обдурений, шахрай заробив. Як би сумно не було це визнавати, втім, ця схема набуває все більшої популярності. Компанії, які за нею працюють — пропонують швидко і безпечно інвестувати у сільськогосподарську землю вже сьогодні», — попередив Денис Башлик. 

Джерело