Ціни на українську кукурудзу зросли до 3-місячного максимуму

Поділитись

Ціни на українську кукурудзу зросли до 3-місячного максимуму

Експортні котирування на українську кукурудзу зросли до найбільшого рівня з листопада 2021 року на тлі активізації зовнішнього попиту та необхідності покриття укладених раніше контрактів. Перспективи зниження врожаю кукурудзи в Південній Америці та динаміка цін на нафту та пшеницю також знаходяться у фокусі ринку, кажуть трейдери.

Експортні котирування на українську кукурудзу зросли на $5 за тиждень до $278-284 за тонну FOB для постачання у лютому-березні, СРТ ціни зросли на $7 за тонну за тиждень до $272-277 за тонну для постачання у лютому.

Ліквідність на ринку української кукурудзи помітно зросла цього тижня. Стійкий експортний попит та необхідність покриття укладених раніше контрактів, а також зростаючі ціни закупівлі мотивують фермерів продавати зерно кукурудзи. Трейдери зазначають, що обсяги продажів на внутрішньому ринку часто не відповідають попиту, що є причиною зростання цін.

Зберігається тиск на українську валюту через геополітичні процеси в Чорноморському регіоні. Станом на 27 січня курс гривні спрямував до позначки 29 гривень за долар, що є найнижчим значенням з 2018 року, створюючи додаткову підтримку для зростання цін.

Джерело