Озвучено оновлені ціни на соняшник в Україні

Поділитись

Озвучено оновлені ціни на соняшник в Україні

Sunflower


Активне зростання цін на сою та продукти її переробки, обумовлене прогнозованим зменшенням врожаю сої у Південній Америці, підтримало ціни на соняшникову олію. Проте в Україні закупівельні ціни на соняшник майже не змінилися через скорочення попиту з боку переробників.

З початку тижня на тлі зміцнення курсу гривні закупівельні ціни на соняшник знизилися до 20400-22000 грн/т (720-778 $/т з ПДВ) з доставкою на завод для олійності 48-50%. Переробники не поспішають підвищувати ціни, а деякі взагалі зупинили закупівлі соняшника, оскільки очікують зниження цін на рослинні олії після бурхливого зростання. Запаси соняшника у виробників досить великі, а експортний попит на соняшникову олію незначний.

Переробники очікують активізацію продажів соняшника виробниками, яким незабаром знадобляться кошти для проведення весняно-польових робіт. Минулого року пік закупівельних цін прийшовся на кінець лютого, а цього року може статися раніше з огляду на високі темпи збирання сої у Південній Америці.

Слідом за ринками соєвої та пальмової олії українська соняшникова олія подорожчала до 1400-1420 $/т FOB, проте попит на неї зменшується через тривалі вихідні в Китаї та активні закупівлі Індією аргентинської соєвої олії.

Березневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії після досягнення рекордних 5700 рінггитів/т або 1362 $/т в понеділок знизилися до 5592 рінггитів/т або 1336 $/т, але потім біржа закрилася до 3 лютого на новорічні вихідні.

Березневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго на початку тижня виросли на 1,8% до найвищого з травня рівня 1450 $/т, проте вчора опустилися до 1438 $/т, попри зростання цін на сою та дані про рекордну переробку сої у США в грудні.

Березневі ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго зростають 7 сесій поспіль, і вчора подорожчали на 0,9% до 565 $/т, додавши за тиждень 9,5% ціни.

За даними агенції NOPA, у грудні переробка сої у США виросла у порівнянні з листопадом на 4% до рекордних 5,389 млн, що на 3% перевищило торішній показник та очікування трейдерів.

Зниження цін на нафту та збільшення поставок сої нового врожаю з Південної Америки найближчим часом посилить тиск на ринки олійних культур.

Джерело