Ціни на шампанське та вино рекордно зростуть

Поділитись

Ціни на шампанське та вино рекордно зростуть

У світі очікується подорожчання вина та шампанського на 20%. Причин цього кілька: проблеми з поставками, збільшення попиту, а також низькі врожаї винограду. А Великобританія зазнає додаткових труднощів ще й у зв’язку з Brexit. Так, вже зараз низка тамтешніх супермаркетів, ресторанів і магазинів відчувають нестачу популярних вин.

“Цього року ціни на шампанське та вино зростуть на цілих 20 відсотків. Постачальники змушені підвищувати ціни на фоні збільшення попиту та зниження пропозиції. Додайте до цього проблеми з ланцюжками поставок та Brexit, і ви отримаєте класичний тиск на ціни”, – йдеться у матеріалі Daily Mail.

Минулої весни суворі погодні умови дуже вдарили по виноградниках в Іспанії, Італії та Франції, зазначають аналітики. При цьому вони наголошують: міністерство сільського господарства Франції попередило, що врожай 2021 року буде найгіршим за 45 років.

Причин для цього кілька. Зокрема:

  • заморозки;
  • хвороби.

Крім того, міжнародна організація винограду та вина попередила, що світові запаси вина “надзвичайно низькі”. Вона зазначає, що єдиними великими виноробними країнами ЄС, які зафіксували більший урожай, ніж у 2020 році, стали:

  • Німеччина;
  • Португалія;
  • Румунія;
  • Угорщина.

“Урожай був катастрофічним. Піно-нуар, бургундське, шардоне та шампанське – все впало. Додайте до цього брак пляшок, пробок та картонних коробок, і ви зрозумієте, що галузь справді має проблеми”, – підкреслили аналітики.

Джерело