Ціни на пальмову та соєву олії знизилися

Поділитись

Ціни на пальмову та соєву олії знизилися

Тривалі вихідні в Азії з нагоди святкування нового року знизили торговельну активність на ринок пальмової олії, тоді як ціни на соєву олію продовжили зростати та сягнули 11-річного максимуму.

На початку тижня квітневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії знизилися на 3% з рекордних 5617 рінггитів/т або 1342 $/т до 5445 рінггитів/т або 1302 $/т на тлі скорочення експорту з Малайзії у січні на 25% у порівнянні з груднем.

Ціни на сою та соєву олію минулого тижня на біржі в Чикаго продовжили стрімко зростати на прогнозах скорочення виробництв сої в Бразилії.

Протягом трьох тижнів березневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго подрожчали на 11,5% до 1455 $/т, що є найвищим з 2008 року рівнем, проте за останні три сесії знизилися на 4% до 1389 $/т.

Березневі ф’ючерси на сою дорожчають три тижні поспіль і за цей час виросли на 15% до найвищого з 2013 року рівня – 578 $/т, зокрема за три останні сесії – на 1,2%.

Ціни на бразильську та американську сою на фізичних ринках сягнули 9-річного максимуму – 600-615 $/т FOB. Проте Китай, що є основним світовим імпортером сої, зберігає спокій та не збільшує закупівлю сої в США через скорочення виробництва в Бразилії.

Стрімке зростання котирувань на пальмову та соєву олію не призвело до підвищення цін на чорноморську соняшникову олію, оскільки деякі покупці злякалися імовірної агресії Росії проти України та віддали перевагу закупівлі соєвої олії.

Ціни пропозицій чорноморської соняшникової олії з поставкою у лютому – березні виросли за три тижні лише на 30-40 $/т до 1400-1405 $/т FOB, але ринок очікує активізації попиту після завершення тривалих вихідних в Китаї.

Обсяги переробки соняшника в Україні та Росії за перші 5 місяців сезону значно нижчі, ніж торік внаслідок стримування продажів виробниками. Тому переробники найближчим часом очікують різкого збільшення пропозицій та суттєвого зниження цін на соняшник.

Сьогодні USDA оприлюднить оновлений баланс олійних культур та рослинних олій. Аналітики очікують, що в ньому буде знижено пропозицію сої та соєвої олії, а від того наскільки це буде зроблено залежатиме подальший ціновий тренд.

Джерело