Чи вистачить Україні газу на опалювальний сезон 2021-2022

Поділитись

Чи вистачить Україні газу на опалювальний сезон 2021-2022

Українці цієї зими будуть забезпечені теплом на весь опалювальний сезон, заявив прем’єрміністр України Денис Шмигаль. За його словами, в Києві опалення в багатоквартирних будинках дадуть вже 23 жовтня.

Без тепла не залишаться і регіони, зазначив прем’єр.

“Школи, лікарні, дитячі садки отримають газ за ціною, яку домовлено в меморандумі, а саме 13 грн 60 коп. без ПДВ і доставки. За даними НАК “Нафтогаз”, в українських підземних газових сховищах закачано майже 19 млрд кубів блакитного палива. Цього абсолютно достатньо, щоб пройти опалювальний сезон. Ми готові до різних сценаріїв”, — пояснив Шмигаль.

У тому, що газу вистачить на весь опалювальний сезон, запевняє і голова НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко. Зима 2021-2022 років стане першою, коли в Україні не буде державного регулювання цін на газ. Водночас вартість блакитного палива для населення не перевищить 8 грн за куб. м.

“Національна компанія “Нафтогаз” забезпечує потреби населення ринковим способом, водночас роблячи так, що ціна для населення на оптовому ринку становить зараз 7,4 грн. А роздрібні ціни — наприклад, “Нафтогаз” продає газ по 7,96 грн за куб. м. Тобто ринковим способом національна компанія як надійний постачальник газу забезпечує і фізичні потреби населення в газі, і забезпечує прийнятний рівень цін”, — розповів Вітренко.

Також, якщо знадобиться, уряд може закупити додаткові обсяги блакитного палива у нерезидентів або використовувати технічний газ із підземних сховищ.

На тлі останніх подій, пов’язаних із газовим шантажем Росії, “Нафтогаз” поставив собі за мету — за 10 років збільшити власний видобуток газу з нинішніх 14 млрд до 24 млрд кубометрів.

“Для того, щоб видобувати більше газу, потрібно інвестувати, потрібно бурити, потрібно розвідувати. Для цього потрібні кошти. Ми запрошували інвесторів приходити інвестувати в Україну. Ми вказували так звані витрати повного циклу — від точки буріння до продажу. Витрати на кубометр — від 100 до 160 доларів. І ми переконували інвесторів, що за поточних цін на газ, звичайно, є сенс вкладати кошти”, — додав Вітренко.

Серед потенційних місць для газовидобутку розглядається Юзівська площа і поклади на шельфі Чорного моря.

Джерело