Чи очікувати українцям підвищення цін на продукти харчування

Поділитись

Чи очікувати українцям підвищення цін на продукти харчування

Україні не варто чекати різкого підвищення цін на основні продукти харчування, але через світову тенденцію до розгону інфляції ціни на продукти будуть помірно зростати.

“У серпні традиційно знижуються ціни на сезонні овочі. Так, найактивніше дешевшають продукти із “борщового” набору: капуста, буряк, картопля, морква, цибуля й помідори. Це пов’язано з новим урожаєм, який з’являється на полицях магазинів якраз до кінця літа”, — говорить економічний експерт в Ukraine Economic Outlook Адріан Пантюхов.

За словами Адріана Пантюхова, за підсумками червня інфляція споживчих цін, зокрема для продуктів харчування і одягу, сповільнилася до -0,1% і -2,8% відповідно. Крім того, нагадує фахівець, НБУ підвищив облікову ставку до 8% вкінці липня, щоб обмежити подальше підвищення цін.

“До початку — середини осені одяг і взуття подорожчають на 5-10% на тлі зростання цін на сировину і перевезення. Крім того, важливо зазначити, що бавовна з початку року вже подорожчала на 35%”, — продовжує економічний експерт.

Зернові, за словами Адріана Пантюхова, також зростуть у ціні через відновлення ділової активності та загального підвищення цін у країнах після впровадження великих стимулюючих пакетів.

Однак до кінця 2021 року нагрів економіки сповільниться, НБУ прогнозує нижчу інфляцію вже у жовтні — грудні. Україні не варто чекати різкого підвищення цін на основні продукти харчування, але через світову тенденцію до розгону інфляції ціни на продукти будуть помірно зростати. Але перехід до жорсткої монетарної політики не за горами — нещодавно НБУ підвищив ставку на 0,5%, ЦБ РФ — на 1% до 6,5%, а ФРС США, за непідтвердженими даними, підвищить ставку до кінця цього року. У такій економічній системі ціни будуть зростати повільніше.

Джерело