Чому українці вважають податкову систему несправедливою

Поділитись

Чому українці вважають податкову систему несправедливою

Українці вважають несправедливою податкову систему в країні. Про це свідчать результати опитування соціологічної компанії Gradus Research.

Зокрема, більш ніж половина (71%) жителів українських міст вважають податкову систему несправедливою. Стосовно того, чи сплачує більшість українців податки, 47% респондентів вважають, що податки сплачуються більшістю українців не в повному обсязі, 28% – не сплачуються взагалі, а 13% – сплачуються у повному обсязі.

Стосовно сфери, яка найбільше наповнює держбюджет України, опитані найчастіше виділяли важку промисловість (27%) та податки на доходи фізичних осіб (20%).

Більшість респондентів вважають, що ухвалення законопроєкту про підвищення податків для бізнесу матиме здебільшого наступні негативні наслідки: бізнес буде змушений перейти в тінь (56%), менша кількість людей матиме бажання розпочати власний бізнес (46%), бізнес буде змушений скоротити кількість робочих місць (39%). Про такі позитивні наслідки від підвищення податків для бізнесу, як збільшення розміру надходжень до державного бюджету та покращення економічної ситуації в країні, говорять менше ніж 15% аудиторії.

Джерело