Чому 2023 рік стане катастрофою для світу

Поділитись

Чому 2023 рік стане катастрофою для світу

Війна, розв’язана росією проти України, якщо її не припинити вже зараз, може призвести до глобальної продовольчої кризи і голоду, найсерйозніші її наслідки буде відчутно в 2023 році. Таку думку висловив президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса.

“Роль України в продуктовому ланцюжку світової торгівлі є надзвичайно великою і важливою. Тому відповідно, якщо додати до цього ще і росію, яка зараз частково заблокована, а частково сама відгородилась від світового ринку – відповідно, що у всьому світі наростає продовольча криза або ж світовий голод, який, по суті, вже буде у всьому світі, починаючи з осені цього року. Але всі експерти погоджуються у тому, що це – лише початок, ці проблеми, скоріш за все, будуть нарощуватись і, якщо зараз не зупинити війну в Україні, то найскладніші проблеми будуть 2023 року”, – зазначив фахівець.

З його слів, до продовольчої кризи доєднається не лише Україна і росія, але і Латинська Америка та інші країни світу. Як пояснив Ліссітса, окрім того, що в України заблоковані канали збуту продукції, є ще проблеми з доставками міндобрив по всьому світу, адже і росія, і Україна є глобальними гравцями і на цьому ринку.

“Тому, відповідно, тема голоду актуальна. Про неї зараз говорять на всіх світових каналах, і вона не просто обговорюється, але і намагаються вирішити ці проблеми. Як на мене, основна проблема сидить в Москві, і до вирішення проблеми у Москві на сьогоднішній день всі інші варіанти є досить недоцільними або малоефективними”, – сказав він.

На думку експерта, на сьогодні потреба України для проведення основних робіт з сільськогосподарського виробництва сягає до 20 млрд доларів на найближчі два роки.

Він наголосив на необхідності створити фонд для підтримки українського АПК.

“Він може знаходитись або у Світовому банку, або в ЄБРР, питання не в цьому. Питання в тому, що якщо світ не забезпечить фінансами український АПК, то два роки буде голод, а далі – взагалі невідома ситуація. Тому, тут треба чітко аргументувати до світового співтовариства: зараз у нас ситуація критична, але в усьому світі вона буде більш критичною восени, а 2023 рік стане катастрофою для світового співтовариства”, – додав очільник УКАБ.

Джерело