Агротехнічний стартап вирощує дерева, що замінять шоколад

Поділитись

Агротехнічний стартап вирощує дерева, що замінять шоколад

Ізраїльський агротехнічний стартап CarobWay працює над вирощуванням рожкового дерева як джерела надпоживного харчового інгредієнта. Очікується, що плід рожкового дерева вийде на ринок позиціонуючись як “здорова заміна шоколаду”.

Рожкове дерево, має значну стійкість до посухи, низької родючості ґрунту, високих температур, втім, є трудомістким з точки зору збору врожаю, над чим стартап поки працює.

CarobWay інвестує в сорти, які він визнав «найбільш придатними» для харчової промисловості. При повноцінному дозріванні плоди рожкового дерева складають 90% м’якоті та 10% насіння. Не містять глютену, кофеїну, багаті клітковиною, кальцієм, залізом, антиоксидантами та білком.

Це також відмінне джерело гідроксипроліну та амінокислот, що мають вирішальне значення для вироблення колагену.

Зазвичай з насіння виготовляють полісахарид, який у харчовій промисловості застосовується як загусник та стабілізатор.

CarobWay же зосереджений на використанні цілих плодів для різних сфер застосування.

З плодів можна виготовляти натуральний підсолоджувач, придатний для напоїв, котрий, зі слів компанії, має низький глікемічний індекс (ГІ), дуже солодкий та підходить діабетикам та людям з проблемами травлення.

 «Ми докладаємо зусиль для розробки інгредієнтів з ніжним смаком, що не містять глютену та алергенів. А також працюємо над створенням харчових добавок з низьким ГІ», — додав Уді Алрой, генеральний директор CarobWay.

Джерело