Агресія Росії спровокує зростання цін на їжу в усьому світі

Поділитись

Агресія Росії спровокує зростання цін на їжу в усьому світі

Загроза вторгнення російських військ в Україну може спровокувати покупців пшениці, кукурудзи та олії шукати альтернативних постачальників. За прогнозами аналітиків та трейдерів, це призведе до зростання світових цін на продовольство.

Зазначається, що ситуацію погіршують лідерські позиції України та РФ на ринку зернових та олії. Зокрема, на ці країни припадає:

  • близько 29% світового експорту пшениці;
  • 19% світових поставок кукурудзи;
  • 80% світового експорту олії.

“Ескалація напруженості між світовими лідерами в галузі рослинництва – Росією та Україною, – ймовірно, змусить покупців пшениці, кукурудзи і соняшникової олії шукати альтернативні поставки. Це підвищить світові ціни на продовольство, що наближаються до багаторічних максимумів”, – підкреслюють аналітики.

За їхніми словами, посилення напруженості вже призвело до того, що деякі покупці перенаправляють судна іншим постачальникам. Вони побоюються, що раптова ескалація призведе до тривалих затримок.

“Кораблі уникають заходження в Чорне море через військовий ризик. Перебої в постачанні вже мають місце”, – йдеться у матеріалі.

У зв’язку із цим, зазначається, трейдери висловлюють занепокоєння, що військові дії можуть спровокувати боротьбу імпортерів за заміну постачань із регіону. І насамперед шукатимуть альтернативні джерела покупці з Близького Сходу та Африки.

Останнє важливе тим, що ці регіони є ключовими покупцями пшениці. Зокрема, 2021 року близько 70% експорту пшениці з РФ припало саме на них.

Джерело