Аграрії заявили про саботаж з боку постачальників пільгового газу

Поділитись

Аграрії заявили про саботаж з боку постачальників пільгового газу

На думку генерального директора організації «Українська аграрна асоціація» Павла Коваля, програма щодо здешевлення газу для виробників соціально значущих товарі хоч і допоможе виробникам, але проблеми не вирішить. 

«За оцінками експертів, нашим виробникам у лютому потрібно близько 30 млн куб. м. Йдеться про перелік компаній з 4 галузей, які відповідно до Меморандуму потрапили у список. Мінагро заявляє про продаж майже 14 млн куб. м – це менше ніж половина від необхідного об’єму. До того ж виникають проблеми з боку постачальників газу, які ледь не саботують програму, та й велика розбіжність цін на газ існує: від 7 тис. грн і до 16 тис. грн за 1 тис. куб м. Звідки така розбіжність?» – запитує Коваль.

За словами Коваля, сьогодні найбільші об’єми пільгового газу отримують підприємства, які випікають хліб, хоча їм також цього газу повністю не вистачає. Хоча, наприклад, молокопереробні підприємства отримують ще менше газу за хлібопеків, з тих об’ємів, які потрапляють на біржу. І хоча об’єми продажів газу бажають бути кращими, такий крок з боку держави все одно зробив корисну справу.

Як пояснив ситуацію Павло Коваль, варто пильно стежити за діями постачальників вітчизняного газу, бо вже сьогодні почали викривати схеми, завдяки яким, видобуваючи газ, українські компанії намагаються його перерозподілити через підконтрольні структури.

“З точки зору бізнесу – це зрозуміло, адже ніхто не хоче втрачати прибутки, оскільки перекупивши цей відносно дешевий газ, його можна потім перепродати значно дорожче», – пояснює Коваль.

Також він зазначив, що на тлі й так не найвищих об’ємів газу, який продають виробникам через біржу за пільговими цінами, існують цілі напрямки вітчизняного АПК, що залишилися «за бортом», і це може призвести до колапсу низки галузей.

Джерело