38 українських політиків фігурують у розслідуванні про офшорні компанії

Поділитись

38 українських політиків фігурують у розслідуванні про офшорні компанії

Українців виявилося найбільше серед політиків, які потрапили в розслідування журналістів з усього світу з назвою Pandora Papers про офшорні схеми. Про це свідчать дані на сайті Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ), які й аналізували злиті дані офшорних компаній.

Серед 336 політиків, які фігурують у розслідуванні офшорних схем, 38 є українцями. На другому місці – Росія (19), на третьому – Колумбія, ОАЕ і Гондурас (по 11).

Також серед лідерів Нігерія (10), Бразилія, Ангола, Великобританія (по дев’ять). Найменше в Pandora Papers виявилося політиків Чилі, Бельгії, Румунії, Туркменістану, Китаю, Азербайджану, Республіки Конго, Південної Африки, Кенії, Індонезії (по два), Німеччини, Нідерландів, Албанії, Мавританії, Чорногорії, Іраку, Норвегії, Литви, Таджикистану, Швейцарії (по одному).

Водночас політики багатьох країн, таких як США, Швеція, Австралія, Канада та інших, узагалі не фігурують у розслідуванні.

Контекст:

  • 3 жовтня Міжнародний консорціум журналістів опублікував розслідування Pandora Papers. Над ним працювало 600 журналістів із понад 150 ЗМІ зі 117 країн світу. Журналісти вивчили архів 14 офшорних реєстраторів.
  • Журналісти проєкту “Слідство.Інфо” знайшли в документах Pandora Papers часткове підтвердження схеми переказу $40 млн з 2012 року від структур бізнесмена Ігоря Коломойського офшорним фірмам президента України Володимира Зеленського та його соратників. Це відбувалося в період, коли студія “Квартал 95”, заснована Зеленським, почала співпрацювати з телеканалом “1+1”.
  • В Офісі президента не побачили жодного компромату в розслідуванні про офшори Зеленського. В ОП підкреслили, що події, описані в розслідуванні, відбувалися до приходу Зеленського до влади.
  • Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що велика частина інформації з розслідування відома слідчим, які ведуть справу “ПриватБанку”, її вивчають.

Джерело